Bělení zubů doma je oproti ordinačnímu pomalejší, ale cenově dostupnější.

Bělení zubů začíná tím, že při první návštěvě dentální hygienistka sejme otisk pacientových čelistí, případně pouze horní či dolní čelisti. Z těchto otisků se vyrobí nejdříve sádrové odlitky, které se ve speciálním přístroji poté použijí na výrobu průhledných bělících forem.

Při další návštěvě je pacient instruován o bělícím procesu, aplikaci gelu, bílé dietě a jsou mu předány vytvořené bělící formy a gel.

Poté se pokračuje domácím bělením zubů – pacient nosí formy v ústech buď na noc, nebo několik hodin během dne, ovšem stále chodí na kontroly k dentální hygienistce, dokud nedosáhne požadované úrovně bělosti zubů.

Během domácího bělení a několik dnů po něm se musí dodržovat tzv. „bílá dieta“, tedy přijímání potravin a dalších věcí, které neobsahují silná barviva a barevné pigmenty. Příkladem je červené víno, káva, kečup, cigarety a další, s podrobným seznamem Vás seznámíme při Vaší návštěvě u nás.

Po domácím bělení zubů může dojít k dočasné citlivosti zubů na studené či horké potraviny a nápoje, která samovolně odezní. Pokud by citlivost zubů přetrvávala, určitě nás kontaktujte, poradíme Vám!