Ordinační bělení zubů je pro klienty, kteří chtějí jistotu zářivě bílého úsměvu. Používáme profesionální bělicí gel na bázi koncentrovaného peroxidu, díky kterému je celá procedura velice rychlá a stoprocentně účinná.

Před procedurou bělení zubů je nutná prohlídka chrupu, odborné vyšetření a případné ošetření zubních kazů a dalších nepříjemností. Také je vhodné očistit zubní plak i zubní kámen a až poté se pustit do samotného bělení zubů.

Samotná procedura trvá přibližně 60 – 90 minut. Nejdříve dentální hygienistka použije rotační kartáček a leštící pastu na všechny zuby, poté speciálním ochranným gelem odizoluje dásně. Poté se aplikuje peroxidový gel na povrch zubů, který se několik minut nechá působit pod UV zářením a poté opláchne vodou. Postup je několikrát opakován a nakonec jsou zuby fluorizovány.

Důležitou součást celého procesu tvoří tzv. „bílá dieta“,, kterou je nutné dodržovat několik dnů po proceduře ordinačního bělení zubů. Jedná se o zákaz příjmu potravin a nápojů, které neobsahují silná barviva a barevné pigmenty. Příkladem je červené víno, káva, kečup, džus, cigarety a další, s podrobným seznamem budete seznámeni při Vaší návštěvě u nás.

Po ordinačním bělení zubů občas dochází k dočasné citlivosti zubů na studené či horké potraviny a nápoje, která samovolně odezní. Pokud by citlivost zubů přetrvávala, určitě nás kontaktujte, poradíme Vám!